POZOR! Termín dodání závisí na momentálních výrobních kapacitách, dodávkách od subdodavatelů a dostupnosti materiálů.

Krbová kamna se mohou stát nejen hřejivým srdcem domova, ale dokážou vám ušetřit i mnoho peněz za vytápění. A v neposlední řadě se stanou designovým prvkem, který zaujme na první pohled. Pyrolytická kamna jsou v tomto směru ale ještě úžasnější.

Dvoukomorová pyrolytická kamna

Běžná krbová kamna mají jednu spalovací komoru. Na zatopení to stačí, ale jejich efektivita není tak vysoká. Česká společnost LS KAMNA přišla s vlastní patentovanou technologií dvoukomorového spalování, která výrazně zvyšuje účinnost, snižuje objem škodlivých spalin a zajišťuje, že s nižší spotřebou paliva získáte stejný nebo vyšší výkon. Pyrolytická kamna jsou v tomto ohledu zázrakem na trhu a v dnešní době drahých energií se rozhodně vyplatí podívat se na jejich přednosti podrobněji.

Estetická pyrolytická kamna

Pyrolytická kamna jsou specifická v tom, že mají dvě spalovací komory, a tedy i dva plameny. Běžné hoření v horní části přechází do plamenné trysky ve spodní komoře, v níž se tvoří hořící směs plynů. Výsledek je nesmírně efektní a pohled na hořící krbová pyrolytická kamna se pro vás stane fascinujícím zážitkem.

Minimalizace spalin

Další předností, jíž vynikají pyrolytická kamna, je snížení obsahu škodlivých emisí. Ty při hoření vznikají vždy, i když topíte dřevem. Emisní normy se proto postupně zpřísňují, aby docházelo k vyšší a komplexnější ochraně ovzduší. Ale pyrolytická kamna jim s přehledem dostojí. Díky takzvané pyrolýze neboli zplynování škodlivé spaliny z velké části shoří ve spodní komoře a jen malá část jich je odvedena do komína. Jedná se proto o vysoce ekologické a ekonomické řešení pro vytápění domů, chat i chalup.