POZOR! Termín dodání závisí na momentálních výrobních kapacitách, dodávkách od subdodavatelů a dostupnosti materiálů.

Krbová kamna neslouží pouze k vytápění jediné místnosti. Například krbová kamna s teplovzdušným rozvodem zvládají vyhřát i vedlejší prostory, takže se stanou účinným a výhodným zdrojem tepla pro váš dům, chalupu nebo klubovnu.

Co jsou krbová kamna s teplovzdušným rozvodem?

Nejste si jisti, o co se jedná? Pak vězte, že krbová kamna s teplovzdušným rozvodem fungují na principu rozvodů tepla do dalších místností, a to díky vestavěnému výměníku a ventilátoru. Česká krbová kamna od společnosti LS KAMNA mají obvykle také svou vlastní řídící jednotku, která automaticky nebo manuálně reguluje otáčky ventilátoru. A vy díky tomu můžete účinně hlídat teplotu ve svém domově, v dílně nebo třeba v hospůdce.

Vysoká účinnost, nízká spotřeba

Krbová kamna s teplovzdušným výměníkem mají oproti jiným typům krbových kamen různé výhody. Zaprvé – ohřejí vzduch v několika místnostech zároveň a mohou se díky tomu stát hlavním zdrojem tepla. Zadruhé se pyšní nízkou spotřebou paliva, a přitom vysokou účinností. Zatřetí disponují systémem dvoukomorového spalování, jehož princip si společnost LS KAMNA nechala patentovat – a díky němu jsou kamna ještě výkonnější a zároveň produkují méně škodlivých spalin.

Co ještě umí krbová kamna s teplovzdušným rozvodem

Možná znáte klasická krbová kamna staršího typu. Ale moderní krbová kamna s teplovzdušným výměníkem s nimi nemůžete v žádném ohledu srovnávat, protože ta mají tolik funkcí, že tomu ani nebudete chtít věřit. Například systém samočištění skla, který vám ušetří hodně práce i starostí. Přídavný vzduch pro snadné rozdělávání ohně. Možnost přívodu externího vzduchu na spalování. Jednopákový systém ovládání přívodu vzduchu. Nebo již zmiňovaný tichý ventilátor.